Salon Sporlarının Kahramanı ‘’Asics Upcourt”

Genellikle çalışmaya başlamakla ilgili en zor şey, ilk etapta spor salonuna gitmektir. Oraya vardığınızda, başlamak kolaydır. Ancak ondan önce yapacağınız ilk şey salon sporu için doğru bir  ayakkabı seçmek. İster koşu bandında koşmayı, ağırlık kaldırmayı ya da dans etmeyi planlayın, başlamak için sahip olmanız gereken en iyi şey doğru bir ayakkabı.

Neden uygun bir ayakkabıya ihtiyacınız var?

İyi bir çift spor ayakkabınız olduğundan emin olmanın ana nedeni oluşabilecek yaralanmaları önlemektir. Koşarken, yürürken ve hareketleriniz sırasında ayaklarınız ve ayak bilekleriniz uygun şekilde desteklenmiyorsa, fitness yolculuğunuz sekteye uğrayabilir. Bu bölgelere zarar gelmesini önlemek ve antrenmanınızı rahat bir deneyim haline getirmek için kaliteli bir ayakkabı seçimi yapmanız gerekmektedir.

Salon sporları yaparken ayaklarınızı düzgün bir şekilde desteklemek ve korumak için özel üretilen bir ayakkabıya ihtiyacınız olacak. İhtiyacınız olan koşu ayakkabısı türü, sonuçta pronasyon seviyenize gelen koşu yürüyüşünüze bağlı olarak değişecektir. Bu, ayağınızın ayak iziniz boyunca içe doğru yuvarlanması ve vücudun doğal şok emilimidir. Bu nedenle, nötr bir koşucu, aşırı veya bir underpronator olup olmadığınızı bilmek yardımcı olur. Doğru ayakkabı seçiminin, daha iyi performans göstermenize daha verimli çalışmanıza ve yaralanma riskinizi azaltmanıza etkisi olacaktır.

Sadece iyi bir çift spor salonu ayakkabısına sahip olmak, koşu veya yürüyüş ayakkabılarınızın ömrünü uzatmakla kalmaz aynı zamanda ağırlık antrenmanı için tasarlanan ayakkabınızın performansınızı ne kadar yükselteceğine de şahit olursunuz. Bir spor salonu antrenman ayakkabısı seçerken, olabildiğince uygun bir çift bulmaya çalışmalısınız. Ağırlık çalışması, bedeninizde mümkün olduğunca fazla destek gerektirdiğinden, burada sıkı destekleyici bir ayakkabıya ihtiyacınız olacak.

Doğru egzersiz ayakkabılarını seçerken stil ve uyum gerçekten önemli olsa da, dikkate alınması gereken diğer faktörler de vardır. Bu özellikler her ayakkabı için farklıdır ve ayaklarınıza ve antrenman türüne bağlı olarak önemi değişecektir. Bir ayakkabı seçerken bu terimlerin ne anlama geldiğini bilmek önemlidir:

  • Çekiş özelliği ile hızlı ve yaralanmadan durmanız gereken sporlar için mükemmel olan bir egzersiz ayakkabısında kavrama sağlar.
  • Yastıklama özelliği koşu ayakkabısının en önemli özelliğidir. yüksek etkili egzersiz yaparken ayakların rahat olmasını sağlar. Egzersiz sırasında bu desteğe sahip olmak kas iyileşmesine yardımcı olabilir ve egzersiz boyunca yaralanma riskinizi azaltır.
  • Şok emici özelliği her adımda vücudunuza giren yüksek kinetik enerjiyi dağıtmak için tasarlanmıştır. Bu enerjinin dağıtılması, kaslarımızda ve eklemlerimizde hissedilen etkiyi azaltır.

Salon sporları için özel olarak üretilen Asics Upcourt, kapalı alan sporları için kavrama ve tutuş özelliği sağlayan kauçuk bir dış tabana sahiptir. Konfor sağlayan Eva orta tabanı sayesinde antrenmanlarınızın ağırlığı artıkça rahatlığınızı da aynı oranda sağlamaktadır. Asics Upcourt, örgü ile  sentetiğin birleşmesiyle hafif ve esnek bir kombinasyon oluşturur. İz yapmayan tabanı ile daha  fazla destekleme sağlayarak hareketlerinizi destekler. Ek destek parçaları ve taban kenarları ile Asics Upcourt’un özel tasarımını inceleyebilir ve onu rakiplerinden ayıran bu farkı hemen anlayabilirsiniz.

Your Comment: