Outdoor Yaşam Tarzının Olmazsa Olmazı Gel-Sonoma

Açık hava yaşam tarzı olasılığına gözlerinizi açın ve açık hava maceranızın hangisi olduğunu bulun!

Kendinizi biraz daha ileriye taşımak, en iyisi olana kadar pratik yapmak, size büyük bir başarı hissi verir. Ayrıca, güzel sağlam dış mekân dünyasının bir parçası haline geldiğinizde, harika bir refah hissini de karşılarsınız. Bir spor uygun değilse, başka bir spor deneyin!

Açık hava yaşam tarzı olasılığına gözlerinizi açın ve açık hava maceranızın hangisi olduğunu keşfetmeye başlayın!

Açık hava etkinlikleri, yapılabilecek çok sayıda avantajlı fiziksel aktivite sağlar. Yürüyüş, kano, yüzme, kanyon, rafting ve diğer birçok fiziksel aktivite gibi sporlar, motive olmanızın muhtemel olduğu eğlenceli egzersizler sunar. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, yetişkinlerin her hafta en az 150 dakika orta aerobik aktivite ya da 75 dakika yoğun aktivite gerçekleştirmesini önermektedir.

Otantik bir açık hava yaşam tarzı yaşayarak hayatınıza yıllar ekleyin. Açık hava yaşam tarzının daha uzun yaşamanıza yardımcı olmasının 5 nedeni:

  • Egzersiz Yapmak

Açık hava rekreasyonunun önemli bir parçası; yürüyüş, patika koşusu, tırmanma, kano veya kayak yoluyla egzersiz yapmaktır.

Daha uzun yaşama şansınızı büyük ölçüde artırmak için egzersiz yapmak zamanla kanıtlanmıştır. Düşük kalp hastalığı riski, düşük kan basıncı, düşük kolesterol seviyeleri ve daha sağlıklı bir bellek egzersizin sağlık yararları arasındadır.

Düzenli egzersiz yapan bireylerin kalp hastalığından ölme riskinde önemli bir azalma olduğu kanıtlamıştır. Aslında, en az egzersiz yapan grup, en yüksek egzersiz grubundakilerden 6 kat daha fazla kalp hastalığından ölme riskine sahiptir.

  • Daha Az Stres

İnsanların dışarıda vakit geçirmesinin ana nedenlerinden biri, huzurlu olması ve tipik günlük stresten kaçmasıdır. Bu, telaşlı iş hayatı, ev sorumlulukları ve kişiler arası gerilimler dahil olmak üzere hayatınızın günlük stresini bırakmanıza yardımcı olur.

Kalp hastalığının yanı sıra, çok fazla stresin refahınız üzerinde her türlü olumsuz etkisi olabilir. Buna anksiyete, depresyon, baş ağrısı ve gastrointestinal problemler dahildir. Stresli olduğunuzda, vücudunuz kan basıncını artıran, sindirim ve bağışıklık sistemlerinizi değiştiren adrenalin ve kortizol hormonları üretir. Bu hormonlar kilo almanıza da neden olabilir.

“Uzun ömürlülüğün en önemli anahtarının ne olduğunu sorarsanız, endişe, stres ve gerginlikten kaçındığını söylemeliyim.”- George F. Burns

Stresi azaltmak vücudunuzun daha iyi çalışmasına ve daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Dışarıya çıkmak sakinleştirici ve huzurlu aktiviteleri artırarak stresi azaltmaya yardımcı olacaktır.

  • Artan Mutluluk

Genel olarak, dışarıda zaman geçiriyorsunuz çünkü bu sizi mutlu ediyor, değil mi? Mutluluk genellikle uzun ömürlülüğün bir bağlantısı olmuştur, bu yüzden daha uzun yaşamak için doğru yoldasınız!

Yaşlı insanların mutlu olduklarını bildirdikleri takdirde ölme olasılıklarının %35 daha az olduğunu belirlenmiştir.  Mutluluğun ilerlemesinin olumsuz duyguların varlığından daha önemli olduğu gözlemlenmiştir. Mutluluk tarafından aktive edilen beyin bölgesi kan damarı işlevlerinde de yer aldığından, hayatınızı olabildiğince mutlu yaşamak çok önemlidir.

  • Daha İyi Diyet

Çalışmalar tipik olarak daha aktif bireylerin daha iyi diyetlere ve daha küçük öğünlere sahip olduğunu göstermiştir. Sürekli aktif durumlarda olduğunuzdan ve bedenlerinizi macera için körüklediğinizden, dışarıda vakit geçiren bireyler olarak etkinlik için en iyi menüleri oluşturmaya çalışırsınız.

Çalışmalar, bazı diyetlerin uzun ömürlülük şansınızı artırabileceğini göstermiştir. Bu, kepekli tahıllar, taze meyveler, kahve, balık ve fındık gibi sağlıklı proteinler de dahil olmak üzere sürekli aktivite için yardımcı olan aynı gıdaların çoğunu içeriyor. Bunların hepsi açık hava sporlarında dayanıklılığınıza yardımcı olabilecek ve daha uzun yaşamak için kalp sağlığınızı artıracak gıdalardır.

  • Konforlu Ayakkabılar

Hafif ayakkabıların çekiciliği daha hızlı koşu performansı ve biyomekanik bilime dayanır. Markalar, adım ve yürüyüşü analiz ederek, darbe ölçüm cihazlarını kullanarak ve düzeltmek yerine doğal formu teşvik etmek için spor ayakkabılar inşa ederek hafif koşu ayakkabısını üstün teknoloji ile geliştirmeye devam ediyor.

Bouncier orta tabanları, sıfır düşme platformları ve daha geniş ayak kutuları sizi iyi bir antrenör gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

Asics Gel-Sonoma, kısa ve orta mesafe koşular için özel olarak üretilmiştir. Outdoor yaşam tarzı için üstün tasarımı ile G-TX su geçirmez zarına sahiptir. Kötü hava koşullarını düşünmeden rahatlıkla antrenmanınızı gerçekleştirmenizi sağlar. Eva orta tabanı ve özel trail tabanı sayesinde farklı yüzeye sahip patikalar ve yollarda güvenli bir koşu gerçekleştirmenize yardımcı olur. Rearfoot Jel özelliği ile yürüyüş ve koşu sırasında gerçekleşen topuk vuruşundaki oluşan darbeyi azaltır ve yumuşak geçişler yapılmasına neden olur.

Asics Gel-Sonoma spor ayakabbı modellerini incelemek ve satın almak için hemen ziyaret edin.

Your Comment: