Koşucular İçin Yüksek Performans Sağlayacak ‘’Asics GT-2000’’

Birçok koşucu rotalarını rahat bir “iyi hissetme hızında” ilerletmekten mutluluk duyar. Bu genel zindeliğinizi artırır ve günlük stresinizden kurtulmanızı sağlar. Ancak, motivasyonun azalmasına neden olabilecek tam olarak bu monotonluktur. Bir dayanıklılık tabanı oluştururken biraz koştuktan sonra, daha hızlı koşarak yeni bir hedefe odaklanmak isteyebilirsiniz. Antrenman koşuları ve yarışlar sırasında temponuzu artırmanın farklı yolları vardır.

Düzenli koşu, kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve inme gibi uzun süreli hastalık riskinizi azaltabilir. Ayrıca ruh halinizi artırabilir ve kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz. Yarış sürelerinizi nasıl geliştireceğinizi ve koşarken daha hızlı antrenman yapmayı öğrenmek için asit ve etkil ipuçları uygulayabilirsiniz.

  • Rahatsızlığa Hazırlanın

Yeni başlayanlar daha hızlı koşmakta zorluk çekerler çünkü kendilerini rahatsız hissetmekten korkarlar. Ancak daha hızlı olmanın ilk adımlarından biri, hızı yükseltmenin nasıl bir his olduğunu öğrenmektir.

Hızınızı artırdığınız sırada daha ileriye gittiğinizde, nefes nefese kalmayı bekleyin ve bacak kaslarınızın yandığını hissedin. İlk başta garip ve rahatsız edici olabilir, ancak vücudunuz bu aksiyona alışacak ve her geçen gün bunu hissetmeyi sevmeye başlayacaksınız.

  • Her Gün Daha Fazlası

Çoğu durumda, haftalık kilometrelerinizi artırmak genel hızınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Hedefiniz koşu hızınızı artırmaksa, haftada en az 2-3 gün koşmaya çalışın ve bir gün dinlenme zamanı bırakacak şekilde diğer günlerinizi egzersizler ile doldurabilirsiniz.

  • Formunuzu Mükemmelleştirin

Duruşunuzda ve yürüyüşünüzde küçük ayarlamalar yapmak vücudunuzun daha az çaba sarf etmesine yardımcı olur. Daha hızlı bir tempo için daha fazla enerjiniz olur. Omuzlarınızı gevşettiğinizden ve koşarken kollarınızın doğal olarak sallanmasına izin verdiğinizden emin olun.

  • Koşu Bandında Koşu

Açık yoldaki antrenman çoğu koşucu tarafından tercih edilirken, hızınızı artırmaya yardımcı olmak için bir koşu bandı da kullanabilirsiniz. Bir koşu bandı kullanmanın bir yararı, bacaklarınızı daha hızlı bir şekilde döndürmek için kendinizi eğitebilmenizdir.Bu  , beceriyi açık hava koşularınıza aktarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, koşu bantları aralıklı koşuları ve tepe koşularını hassas bir şekilde yapılandırmanıza izin verir.

  • Doğru Koşu Ayakkabısı

Çok farklı teknolojilere sahip çok sayıda farklı koşu ayakkabısı var. Bu ayakkabıların her biri farklı ayak tipleri için üretilmiştir. Koşu türünüz için doğru ayakkabı seçeneğini bulmak, performansınız için en önemli adımlardan biri. Orta ila uzun mesafe koşuculara optimal konfor ve denge sunmak için gelişmiş özellikler ve ASICS teknolojisi ile donatılan Asics GT-2000 performans ayakkabısı her zaman için sizi bir adım ileri taşıyacak. Tüm koşucular için tasarlanan Asics GT-2000 çok yönlü bir koruma sağladığı gibi konforlu ve dengelidir. Sizin için özel olarak tasarlanan Asics GT-2000 koşu ayakkabısını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir, yarı yolda bırakmayacak bir yol arkadaşınızı kendiniz için satın alabilirsiniz.

Your Comment: