Egzersizlerinizin Hızını Artıracak ‘’Asics Gel-Noosa’’

Ne tür sporları seviyor olursanız olun, hızınız başarınızda önemli bir rol oynar. Yüzme, futbol veya bisiklete binmeyi seviyorsanız, hızınız yarışmayı kazanıp kazanmayacağınızı belirler.

Çoğu atletik aktivite için hız önemlidir. Bir kişi, rakibi engellemek veya puan kazanmak için bir yerden bir yere hızla ve sık sık hareket edebilmelidir. Hızınızı artırmanın en iyi yollarından biri egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmak kaslarınızı güçlendirir, konsantrasyonu artırır ve reaksiyon sürenizi azaltır. Çevikliğinizi artırmak için yapabileceğiniz farklı egzersizler vardır.

 

  • 15 Saniyelik Sprintler

Genellikle yüksek yoğunluklu olarak adlandırılan aralıklı egzersiz, kalori yakmanın ve hızınızı artırmanın harika bir yoludur. Bu egzersizler maksimum oksijen tüketimi oranınızı artırır, bu da vücudunuzun ne kadar verimli oksijen kullandığını ölçer. Maksimum oksijen tüketimi değeriniz ne kadar yüksek olursa, o kadar hızlı gidebilirsiniz.

 

  • Tek Bacakla Yarım Çömelme

Güç, hızın bir başka önemli bileşenidir, bu nedenle egzersizlerinizde bacaklarınıza konsantre olmanız  gerekir. Tek bacakla yere çömelme hareketi koşucu dünyasının en sevdiği harekettir, çünkü koşma mekaniğine daha özgüdür. Güç ve denge üzerinde çalışamanız gerekmektedir.

Bu hareketi yapmak için bir bacağın üzerinde durun ve ellerinizi kalçanızın üzerinde tutun. Yavaş, kontrollü bir hareketle, iki bacağı kullanırken normalde yaptığınız mesafenin yaklaşık yarısını çömelin, sonra düz geriye doğru itin. Üç set halinde beş tekrardan başlayarak, set başına 10 tekrar hareketi yapabilirsiniz.

 

  • Uzun Mesafe Koşusu

Uzun mesafe koşuları, egzersiz sırasında vücudunuz tarafından tüketilen maksimum oksijen miktarı olan aerobik kapasitenizi artırmayı amaçlıyor. Ayrıca vücudunuzu normaldan daha hızlı çalıştırdığı için daha fazla yağ yakmaya teşvik eder.

  • Hız Merdiveni

Hız merdiveni, ayaklarınızı eğitmek için en etkili araçtır. Vücudunuzu yeni kas modellerine uyum sağlamaya zorlar, dengeyi ve hızı artırır. Evde dahi kolayca yapacağınız bu hareket için ihtiyacınız olan evde kullanılabilecek bir merdiven. Kolayca yerleştirilebilecek küçük bir tane alın. Merdiven boyunca koşu ile başlayın ve sonra yan yana karıştırmayı deneyin. Her hareketi 10 kez gerçekleştirin.

 

  • Kutu Atlama

Bu egzersiz, daha hızlı koşmanıza yardımcı olan bacak ve çekirdek kaslarınızı eğitmek için iyidir. Yaklaşık 20 cm yüksekliğinde sağlam bir yüzeyin önünde durun. Ayaklarınız kalça genişliğinde olmalıdır. Şimdi çömelin ve çömelme pozisyonunda inerek sağlam yüzeye atlayın. Odaklanın ve zıplamayı kontrol altında tutmaya çalışın. Aşağı adım atmak ve bir tekrarı tamamlamak için hafifçe hareketleri tekrarlamaya devam edin.

Uzmanlar, doğru spor ayakkabılarını seçmenin antrenmanın kendisi kadar önemli olduğu konusunda hemfikir. Egzersiz yaparken ayaklarınızın pozisyonu vücudunuzun diğer kısımlarının, kaslarının ve eklemlerinin hizalanmasını etkilemektedir. Kaslarınızı güçlendirmeye ve kısa süreli ağrı ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir, ancak yanlış ayakkabıların gerçek hasarını geri alamazlar.

Asics Gel-Noosa, ister yarış zamanlarınızda ister günlük egzersizlerinizde benzersiz özellikleri ile gücünüze güç katacak. Hızlı ve rekabetçi sporcular için özel teknoloji ile üretilen Gel-Noosa, nefes alabilen üst tasarımı ile ayağınızı kavrar ve aşınmayı önler. Hafif tasarımı ile yük olmak yerine stresinizi atmanıza yardımcı olur.  Asics Gel-Noosa’nın ekstra yastıklama özelliği sayesinde artık hareketleriniz daha sağlam. Asics Gel-Noosa’ya sahip olarak içinizdeki gizli kalmış potansiyelinizi açığa çıkarabilirsiniz.

Your Comment: