Sporcu Babalar İçin 7 Asics Kombin Önerisi

Global Industry Analysts tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2024 yılına kadar spor kıyafetlerinin 232 milyar dolarlık bir pazar olacağı tahmin ediliyor. Araştırma rakamlarına bakınca, spor giyimin diğer trendlerden daha farklı bir ligde olduğu aşikar.

Peki neden spor giyim bu kadar popüler?

Temel olarak, spor giyim çok daha az çaba gerektiriyor, bu da kombinleri ile çok uğraşmak istemeyen erkekler arasında spor giyimi popüler hale getiriyor. Tabii bu popülerlik sadece gençler arasında değil, orta yaş grubunda ve üst yaş grubunda da geçerli. Özellikle çocukları olduktan sonra daha sportif bir yaşamı benimseyen sporcu babaların ise en öncelikli tercihi…

Spor giyimin popülerliğinden bu kadar bahsettikten sonra, önce doğru sportif giysileri seçmenin artılarına, sonra sporcu babalar için seçtiğimiz kombin önerilerine babalar günü hediyeleri için hep birlikte göz atalım.

Doğru Sportif Giyim Güven Artırır

Doğru kıyafetler giymenin olumlu etkileri birçok çalışma tarafından kanıtlandı. Doğru kıyafet seçimleri yapıldığında, özellikle güveninizde bir artış olabiliyor. Örneğin, spor salonuna giderken, doğru bir kıyafet seçimi yaparsanız, egzersiz yaparken modunuz daha yüksek olacağını göreceksiniz. Güven, daha iyi performans anlamına gelir.

Bu arada, bench press’de maksimuma çıkmaya çalışırken bu teoriyi test etmeyin.

 

Doğru Sportif Giyim Performansı Artırır

Nefes alamayan malzemeden yapılmış bir t-shirt, vücudunuzdaki ısı salınımını durdurur. Bu aşırı ısınma, egzersiz sürenizi kısaltmanıza neden olur.% 100 pamuktan yapılan antrenman kıyafetleri teri emer. Bu yüzden terlemeyi vücudunuzdan uzaklaştıracak egzersiz kıyafetlerini seçmeniz gerekir.Futbol sahasında bir çift koşu ayakkabısı kullanamazsınız. Koşu veya aerobik için yapılan ayakkabılar, diğer sporlar için gereken esneklik, yanal denge ve tutuştan yoksundur.

Karmaşık hareketler gerektiren (neredeyse her spor) herhangi bir egzersiz, yaralanmayı önlemek için doğru ekipmanı gerektirir.Yani özetle yukarıda saydığımız tüm bu seçimler performansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Doğru Egzersiz Ekipmanı Koruma Ekler ve Yaralanmaları Önler

 Spor yaparken uygun olmayan ekipman kullanmak, egzersiz rutininize müdahale edebilecek sporla ilgili yaralanmaların ana nedenidir. Örneğin, ellerinizin avuç içi üzerinde nasır oluşmasından korkuyorsanız, spor salonunda eldiven kullanabilirsiniz. Başka bir örnek verecek olursak, doğru boyutta olmayan ayakkabılar, sizi yavaşlatan kabarcıklara, kramplara ve kaymalara sebebiyet verebilir.

Yanlış ayakkabı seçimi ayrıca diz yaralamaya da neden olabilir.Ayakkabıların yıpranma durumunda ise, egzersiz sırasında yeterli korunma sağlanmaz.Koşu ayakkabılarınızı ise, her 400 ila 500 mil’den sonra değiştirmeniz gerekir.

İyi Oturan Atletik Kıyafetler Hareket Özgürlüğünü Geliştirir

 Aktif bir kullanımda hareket özgürlüğü önemlidir. Dar bir t-shirt giyerseniz hareketiniz kısıtlanabilir. Dunk, spike, swing veya başka hareketler yapsanız bile vücudunuzun etrafındaki sıkılığın farkındaysanız, çekimleriniz etkilenecektir.Şapka takıyorsanız, şapkanızın başınızın etrafında çok sıkı olmadığından, aynı zamanda düşmeyeceğinden veya kaymayacağından da emin olun.

Harekete odaklanmak, özellikle bileşik egzersizler yaparken önemlidir. Giysileriniz kısıtlayıcıysa veya doğru desteği sunmuyorsa, hareketleri yanlış yapabilirsiniz.

Doğru sportif giysileri seçmenin avantajlarına göz attık, şimdi sıra kombin önerilerimizde…

 

Sporcu Babalar İçin 7 Asics Kombin Önerisi

Bu babalar gününde sizin yerine her şeyi düşünerek babanızı mutlu edebileceğiniz kombin önerilerine yer verdik.

Koyu Renklerden Vazgeçemiyor Musunuz?

 Klasik renklerden hoşlanıyorsanız, %100 polyester silver kısa kollu bir tshirt, hafif silver bir koşu şortu ve  siyah bir performans koşu ayakkabısı ile hem klasik hem de benzersiz bir görünüm sağlayabilirsiniz.

En Cool Baba Siz Mi Olmak İstiyorsunuz?

Klasik bir eşofman altı sizi yeterince havalı göstermiyorsa, %100 polyester siyah bir pant sizi cool göstermeye yeter. Bir de bu seçiminizi silver bir sweatshirt ve siyah bir ayakkabı ile taçlandırırsanız, en cool baba siz olabilirsiniz.

Kombininize Renk Mi Katmak İstiyorsunuz?

Tamam siyah her giyim tarzında olduğu gibi spor giyimde de sevdiğim renklerden biri ama kombinimi biraz renklendirmek istiyorum diyorsanız, yeşil bir tshirt’e ne dersiniz? Cevabınız evetse, %100 polyester siyah bir pant ve muhteşem bir spor ayakkabı ile yeşil tshirt’ünüzün göz alıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Klasik Kombinler Benim İçin Yeterli Mi Diyorsunuz?

Değişikliklerden çok hoşlanmıyorsanız ve klasik bir eşofman altı, bir tshirt, bir de spor ayakkabı bana yeter diyorsanız, bu kombin tam size göre.

 

Ayakkabılar Tüm Kombinizi Patlatsın Mı İstiyorsunuz?

 İstediğiniz kadar klasik seçimler yapın, bazen bir dokunuş bütün kombini patlatmaya yeter. Tıpkı sizin için seçtiğimiz siyah pant ve siyah ceket&yelek kombinin altına seçtiğimiz bej ayakkabı gibi.

Kendiniz İçin En Ugun 3 Rengi Mi Arıyorsunuz?

Kıyafette en çok tercih edilen 2 rengi sorsak, muhtemelen siyah ve beyaz dersiniz. Peki 3. renk? Bu iki renge en uyumlu olacak renklerden biri bejdir. Siyah eşofman altı, beyaz tshirt ve bej ayakkabı. Bu 3’üne hayır diyebilir misiniz?

Göz Kamaştırıcı Mı Görünmek İstiyorsunuz?

 Evet, geldik son kombinimize. Bu kombin son kombinimiz olduğu için sizin için göz kamaştırıcı seçimler yaptık. Koyu lacivert bir tshirt, koyu lacivert bir şort ve beyaz bir ayakkabı… İnanın bu kombini denediğinizde, insanlar gözlerini sizden alamayacak.

Sizin için seçtiğimiz kombinlerin sonuna geldik. Umarız önerilerimiz spor kombinlerinizi yaparken işinize yarar.

Your Comment: