Asics Gel Kayano

Eğer siz de zindeliğinizi koşuya borçluysanız koşudaki en önemli faktörün ayakkabı seçimi olduğunu biliyorsunuzdur. Asics’in Gel Kayano koşu ayakkabısı sizler için bu önemli faktörü keyifli ve güvenilir hale getiriyor. Koşu ayakkabılarının performansa etkisi büyüktür. Kayano, performansınızı en üst seviyeye taşıyacak teknolojiler ile ayakkabılarını üretiyor.

Asics Gel Kayano, dikişsiz yapısıyla içeride hava dolaşımını sağlar. Yüksek seviyede nefes alabilen dokuma kumaşı ve file saya ile terleme sorunlarını ortadan kaldırmıştır. Ayakkabı içerisinde kuru bir ortam oluşur ve istenmeyen kokular engellenir. Asics’in patentli orta taban teknolojisi Flyte Foam (uçan platform) ile ayakkabı yüzeyindeki ağırlık etkisi azalır. Organik liflerle desteklenen özel köpük klasik EVA tabandan %55, Solyte tabandan %33 daha hafiftir. Kullancıya ekstra tamponlama ve hafiflik sağlar.

Ortalama 320 gram ağırlığa sahiptir ve ayakta ağırlık yaratmaz. 22 mm topuğu ve 12 mm ön ayak yüksekliğine sahip olması ile avantaj sağlayan Gel Kayano, topuğu kavrayan ve destek olan Heel Clutching System™ teknolojisi ile diğer özelliklerin birleşmesi koşu esnasında size yardımcı olacak etkenler arasındadır.

 

Ayağın doğal yürüyüşünü topuktan parmak uçlarına kadar sağlayan I.G.S® teknolojisinin yanı sıra ayağa tam uyum sağlayan FluidFit® Upper teknolojisi ile performansınızı en üst seviyede kullanmanıza olanak tanır ve ayakkabının dayanıklığını arttırır.
Farklı düzlemlerde, şoku azaltarak daha fazla harekete izin veren arka ayak ve ön ayak GEL® yastıklama teknolojisine sahip olan Asics Gel Kayano, tabanda destek sağlayan DuoMax teknolojisi ile ayakkabıdan alınacak performansı en üst seviyeye çıkarır. DuoMax teknolojisi, destek ve dengeyi arttırmak için yerleştirilmiş çift yoğunluklu orta taban sistemidir. İçe basma eyiliminin arttığı anda devreye girerek ayağı normal pozisyonuna geri getirmeye yardımcı olur. Orta tabanın iç arka kısmında bulunur. Koşu esnasında denge problemlerini ortadan kaldırır ve koşu esnasında harcanan performansın verimliliğini arttırır.
Koşunun yanı sıra yürüyüşünüzdeki performans verimliliğini arttırmak adına Guidance Line® ile birlikte orta ayağın yapısal bütünlüğünü koruyan Trusstic System® teknolojisi kullanılmıştır.
Tüm bu özellikleri barındıran Gel Kayano, uzun mesafe koşucuları ve içe basma durumu yaşayan kullanıcılar tarafından aranan ayakkabı modelini oluşturuyor.